KNYGŲ SKIRTUKAI

Knygų skirtukai, austi rankomis - nedidelė rinktinių juostų audimo būdu austa juostelė, turinti tikslinę paskirtį - pažymėti knygoje vietą, kurią paskutinįkart skaitėte, kad primintų, kurį puslapį reikės atsiversti vėl prisėdus prie knygos skaitymo. Austi knygų skirtukai taip pat skirti priminti žmogų, kuris dovanojo tokį knygų skirtuką, nes dažniausiai austi knygų skirtukai tampa simboline dovana žmogui, kurį norisi nustebinti. Tai gali būti Jūsų draugas, brolis, mokytojas, darželio auklėtojas, kolega ar bet kuris kitas Jūsų pažįstamas ar Jums artimas žmogus.

Knygų skirtukai visuomet turi išaustą bent mažą tautinės juostos motyvą, simbolį, kad knygų skirtukai būtų kuo labiau išskirtiniai, autentiški ir alsuojantys lietuviškumu. Visi mano knygų skirtukai audžiami rankomis senoviniu būdu - ant stalo padedamomis staklytėmis, raštas išrenkamas rankomis peilio pagalba. Be staklyčių, naudojami tik audimo įrankiai ir rankos.

Knygų skirtukai dažnu atveju audžiami tik gavus užsakymą, tad gali tekti palaukti, kol nuausiu (kartais tai užtrunka iki 2-3 savaičių). O kadangi audžiu rankomis, dažnu atveju galite sugalvoti ir savo norimas spalvas. Jeigu patinka matomas knygų skirtukas, tačiau norisi kitokių spalvų - visada galite parašyti man žinutę.