LIETUVIŠKA ATRIBUTIKA

Lietuviška atributika - norintiems nešiotis su savimi dalelę savo šalies. Tai - rankomis austi aksesuarai su trispalve, rankų darbo tautinė atributika: varlytės (peteliškės), kaklaraiščiai (tautinės juostelės), juostos, sagės, apyrankės, plaukų aksesuarai (segtukai, plaukų gumytės, lankeliai, galvajuostės). Nepaprastai gili ir prasminga dovana žmogui, kuris gyvena ar planuoja išvykti gyventi į užsienį. Galbūt tai - vaikas, išsilavinimo siekiantis svetur. Galbūt tai draugas ar giminaitis, savo ateitį sukūręs kitoje šalyje. Bet kokiu atveju, pajaučiau, jog tėvynės ilgesys, pasididžiavimas esant lietuviu, ypatingai jaučiamas išvykus iš savo gimtinės. Trijų brangių spalvų - geltonos, žalios ir raudonos derinys - giliai įsirėžęs kiekvieno sąmonėje. Tad tokia dovana tikrai bus jaudinanti ir brangi.

Austa lietuviška atributika - tiek aprangai, tiek aplinkai papuošti

Mano kuriamame asortimente galite surasti įvairių dydžių, tautine trispalve papuoštų aksesuarų. Nuo visai mažos, simboliškos, į švarko ar palto atlapą segamos segės. Iki didelės ir ilgos, austos tautinės juostos. Kurios ilgis gali siekti ir 2,6 metro. Ji gali puikiai papuošti tiek aprangą - tapti dirželiu, tiek ir jūsų namus. Tautinės juostos dažnai naudojamos vestuvėse, jaunavedžiams palaiminti. Tai - ypač simboliška, kai tuokiasi skirtingų šalių atstovai. Tradicinės lietuviškos apeigos įgauna dar didesnę prasmę. O tėvų dovanojama tautinių spalvų juosta, kuria apjuosiamos jaunųjų rankos, tampa tarsi simbolinis, Lietuvos vertybių ir tradicijų perdavimas.

Tradicinėms lietuvių šventėms

Dienomis, kai namuose keliamos trispalvė ir minimos šaliai brangios šventės, žmonės mėgsta trispalve papuošti ne tik namo sieną bet ir save. Tomis dienomis ir vaikai į darželius ar mokyklas kviečiami ateiti su tautine simbolika. Tokiais atvejais labai gražiai atrodo ir trispalvė apyrankė, peteliškė ar galvos aksesuaras. Apjungiantys dvi, Lietuvą atspindinčias dedamąsias - seniausią amatą - audimą, bei svarbiausias tris spalvas. Geltoną, žalią raudoną. Nuoširdžiai tikiu, kad kiekvienas lietuvis turi didžiuotis juo būdamas. Tad tą jausmą, tikėjimą, patriotiškumą, vaikams turi padovanoti ir įdiegti tėvai, nuo mažų dienų. Simboliniai, jaukūs, tradiciniai aksesuarai - puikus būdas tai padaryti. Žinau, kad vaikai vėliau ir patys laukia progų pasipuošti savo šalies trispalvės spalvomis.