TAUTINĖS JUOSTOS

Tautinės juostos, austos rankomis - bene plačiausiai pritaikomas mano kūrinys. Pasitelkus fantaziją, jos gali tapti nepaprastai unikaliu, išskirtiniu jūsų aprangos akcentu. Kadangi juostos ilgį galite pasirinkti jūs patys, tai gali tapti ir stilingu dirželiu, juosiančiu suknelę. Ir puikiu akcentu klasikinėms kelnėms. Tiek vyrams, tiek moterims. Juostos austos rinktinių juostų audimo būdu, kuomet raštas išrenkamas rankomis. Kiekvienas raštas - vis kitoks, spalvų gamą taip pat galite pasirinkti patys. Tad akcentas aprangoje bus būtent toks, kokios spalvos vyrauja jūsų garderobe. O galbūt numatysite vieną konkretų drabužį, kuriam toks aksesuaras tiks idealiai.

Austos tautinės juostos - tokio ilgio, kokio jūs norite

Visas juostas audžiu rankomis, tad užsakydami, galite pasirinkti kokio ilgio juostos norite. Trumpiausia juosta gali būti 1 metro, ilgiausia - 2,5-2,6 metrų ilgio. Ja galite susijuosti plačią suknelę, papuošti sijoną, įverti kaip diržą į kelnių ar šortų kilpas. Tačiau lygiai taip pat, juosta galite apsiūti palaidinės apykaklę, ar kišenes. Taip sukurdama unikalų ir išskirtinį drabužį. Tautinės juostos ypatingai gražiai dera su drabužiais iš lino. Linas - tai audinys, iš kurio drabužiai buvo siuvami dar senovės Lietuvoje. Tad autentiškos, tautinės juostos puikiai papildo ir papuošia drabužius iš šio audinio.

Vertinantiems tradicijas

Tautines juostas galima naudoti ne tik aprangoje. Jos turi labai gražią prasmę ir įvairiose šventinėse apeigose. Juostos naudojamos aprišti jaunavedžių rankas, taip sutvirtinant naujai sukurtą santuoką, palaiminant jaunųjų tėvams. Lietuviškos tradicijos vis dažniau prisimenamos įvairiose šeimos šventėse. Tiek vestuvėse, tiek vaikučių krikštynose. Juostose išaudžiami įvairūs, prasmingi raštai, ornamentai. Juose atsispindi ir krašto ar šventės tradicijos, simbolika. Tad tai gali tapti išskirtine dovana. Tačiau turėkite omenyje, kad kiekvieną juostą audžiu rankomis, po to, kai gaunu užsakymą. Juostos audimas užtrunka apie 2-3 savaites. Tokia dovana geriau pasirūpinti likus pakankamai laiko iki jūsų planuojamos šventės. Juostos supakuojamos į gražią, rudos spalvos dėžutę. Taigi, jums nereikės papildomai rūpintis dovanos supakavimu. Į dėžutę taip pat galima įdėti gražų linkėjimą gavėjui. Jeigu norėsite tai padaryti, po užsakymo susisiekite su manimi ir parašykite sveikinimo ar linkėjimo tekstą.