UKRAINOS ATRIBUTIKA

Ukrainos atributika mano asortimente atsirado neplanuotai. Natūralu, kad puoselėdama lietuviškas tradicijas ir lietuvišką amatą, savo asortimente siūliau Lietuvą reprezentuojančius raštus ir spalvas. Tačiau prasidėjus karui Ukrainoje, pajaučiau didelį norą, visais įmanomais būdais padėti ir išreikšti solidarumą. Ilgainiui pajaučiau, kad tai padaryti nori daugybė Lietuvos žmonių. Sulaukiau begales prašymų ir klausimų, ar galiu nuausti simbolikos su Ukrainos vėliava. Taip ir atsirado sagės bei apyrankės, skirtos solidarumui išreikšti.

Ukrainos atributika - ne tik karo metu.

Ši šalis, savo stiprybe, manau, įkvėpimas daugeliui iš mūsų. Tad net ir karui pasibaigus, savo palaikymą, solidarumą, broliškumą, prisisegdami simbolinę vėliavėlę, išreikšti norėsime daugybę metų po to. Į mūsų šalį gyventi atvyko daugybė žmonių iš Ukrainos, kurie savo gyvenimą kurs nuo nulio, mūsų šalyje. Matyti mūsų veiduose draugiškumą, o atlapuose - savo gimtinės vėliavą, bus didelis moralinis palaikymas. Žinau, kad tūkstančiai lietuvių gelbėja ukrainiečiams, siųsdami jiems paramą, priimdami gyventi pas save, aukodami įvairioms organizacijoms. Pinigai, surinkti pardavus šią atributiką, taip pat buvo paaukoti nevyriausybinei organizacijai "Blue-Yellow" (mėlyna-geltona). Taip įsigyta Ukrainos atributika parodo solidarumą ukrainiečiams, esantiems Lietuvoje, tuo pačiu, prisideda prie pagalbos, kovojantiems už laisvę pačioje Ukrainoje.

Mažas ženklelis, segamas prie didelės širdies.

Karo akivaizdoje išryškėjo žmonių vertybės. Ir man iki ašarų gera, pamačius, kiek daug gerumo yra lietuvių širdyse. Per pirmąsias dienas, vos paskelbus apie tai, kad ausiu juosteles su Ukrainos vėliavos spalvomis ir visą už jas surinktą sumą skirsiu organizacijai "Blue-Yellow", mane tiesiog užpuolė užsakymų ir žinučių lavina. Vos per dvi dienas gavau tiek užsakymų, per kuriuos surinkau 730,00 Eur ir visus juos skyriau minėtai organizacijai. Supratau, kad žmonės visais būdais nori pagelbėti broliams ir sesėms, kuriems tos pagalbos šiuo metu labai reikia. Mano austomis juostelėmis - austomis sagėmis, kaip skiriamuoju bruožu, pasipuošia ir įvairių organizacijų savanoriai. Žmonės, kurie aukodami savo laiką, savanoriauja ir gelbėja į Lietuvą atvykstantiems ukrainiečiams. Džiaugiuosi žinodama, kad mano nuaustas mažas ženklelis, bus įsegtas ir nešiojamas prie didelės širdies. O karui pasibaigus, jis liks didele vertybe, primenančia apie tai, kiek daug buvo išgyventa ir kaip stipriai turime vertinti savo laisvę, už kurią kažkada taip pat teko kovoti.