Lietuvos kūrėjų klubo narė

"Lietuvos kūrėjai" straipsnis apie mane

Simona Rainienė

12/29/20211 min read

STRAIPSNIS:

https://www.facebook.com/lietuvoskurejai.lt/posts/1120058798427591

Kūrėjų klubas | Saulytės Varlytės

Simona Rainienė - mūsų bendruomenės šviesulys, jos visur pilna ir vos atėjusi į susitikimą visus pakeri savo šypsena ir pozityvumu.

Simonos kuriami aksesuarai iš senoviniu būdu, rankomis austų juostų laužo standartus ir tautosaką nuguldo šiuolaikiniuose rūbų deriniuose. Moderniai atrodančiais aksesuarais puošiasi vyrai, moterys, vaikai, kuriems artimos lietuviškumo tradicijos. Džiugu tai, kad senuosius menus, raštus žmonės vis drąsiau derina prie šventinės eilutės ar verslo aprangos.

Simona - pagal specialybę teisininkė, tačiau gimus antrąjam sūnui, pajuto, kad kūryba yra tikrasis jos pašaukimas. Anyta, kuri yra ne tik profesionali audėja, bet ir kepa nuostabiai dekoruotus meduolius (FB: Mamos proginiai meduoliai), įtraukė į audimą marčią ir šie įgūdžiai bei pirmieji aksesuarai nuausti šeimos vyrams Simonai atvėrė duris į mažo šeimos verslo pradžią.

Bendraudami su Simona, visada žavimės tuo, kaip išskirtinėje veikloje moterį palaiko jos vyras ir vaikai. Vyras rankomis gamina audimo stakles, suruošia priemones Simonos vedamoms audimo edukacijoms ir netgi tampa modeliu.

Simonos misija parodyti, kad archaišku laikomas audimas rankomis - tai nepagrįstai nuvertintas mūsų kultūros paveldas. Ir jos tikslas - pasiekti, kad žmonės suprastų, jog austiniai aksesuarai gali būti šiuolaikiški, tapti puikia dovana (pvz. skirtukai knygoms su vardais, įmonės pavadinimu ar apyrankės su Žalgirio simbolika).

Rankų darbas ir nuoširdus atsidavimas savo veiklai - tai yra kertiniai elementai, kurie augina lojalių klientų būrį, o rekomendacijos sklinda iš lūpų į lūpas!