Paroda Seime "Prabilę praeities raštai"

2023 m. balandžio mėnesį LR Seime vyksta paroda "Prabilę praities raštai, kurioje ekponuojamos ir mano austos tautinės juostos

Simona Rainienė

4/12/20231 min read

2023 m. balandžio 5 d. Lietuvos Respublikos Seime atidaryta labai graži paroda - "Prabilę praeities raštai", kuri skirta Aukštaitijos metams 2023 pažymėti.

Parodojoje eksponuojama tautodailininkų, meistrų ir liaudies meno puoselėtojų nerealaus grožio darbai, tarp kurių: skutinėti margučiai, karpiniai, skudurinės lėlės, divonai, kilimai, verpstės, austos juostos ir kiti talentingų žmonių iš Švenčionių krašto darbai. O kadangi mane šis kraštas pripažįsta kaip savą, tai ir mano austų juostų yra šioje parodoje. Aukštaitijai būdingos skirtingos juostos - pintinės juostos, vytinės juostos, o taip pat ir rinktinės juostos. Mano austos juostos - rinktinės juostos, nes jose raštas išrenkamas rankomis, medinio peilio pagalva medinės staklėmis, kurios paguldomis ant stalo. Audžiant rinktines juostas nenaudojamos jokios mašinos, jokios žakardinės staklės, kuriomis raštą išrenka staklės, čia - tik rankų darbas, kuriame labai svarbu kiekvieno siūlelio padėtis.

Paroda eksponuojama iki 2023 m. balandžio 21 d. Lietuvos Respublikos Seimo II rūmų parodų galerijoje.